Fitness

Jumping fitness

To forma fitnessu polegająca na kombinacji ćwiczeń na specjalnych, opatentowanych trampolinach. To trening polegający na skakaniu w określonych przez instruktora rytmie i formie, nie tylko rzeźbiący ciało, ale i w ekspresowym tempie spalający ogromne ilości kalorii!

W swoim programie uwzględnia najbardziej prostą formę treningu kardio, ćwiczenia są proste, dostarczają radości, uwalniają od stresu, a przede wszystkim pomagają kształtować sylwetkę!

Przeznaczony jest dla wszystkich, niezależnie od wieku, płci i kondycji. To znakomita recepta na wszelkie dolegliwości, także takie jak znudzenie, czy ospałość.

Ciekawostki:

w trakcie godzinnego treningu jumpingu jesteś w stanie spalić nawet 800 kcal! Zdaniem ekspertów 10 minut tego rodzaju fitnessu przynosi podobne rezultaty, jak 30 minut joggingu. Spalanie kalorii jest największe po zajęciach (przyjmuje się, że na drugi dzień po nich), gdyż występuje tu EPOC effect (excess post-exercise oxygen consumption); zjawisko to powstaje, kiedy po zakończonym wysiłku organizm musi pobrać więcej tlenu, aby powrócić do równowagi; chodzi o odnowienie zapasów energetycznych, naprawę mikrouszkodzeń w mięśniach i wzrost tych mięśni, a więc również ich wzmocnienie. Jumping rozwesela – spróbuj się smucić po 15 minutach skakania, po prostu się nie da!

Jumping działa dobroczynnie na cały organizm zarówno jeśli chodzi o jego wymiar psychiczny, jak i fizyczny:

 • pomaga w pracy układu sercowo-naczyniowego przez większe dotlenienie
 • wspiera pracę układu pokarmowego, stymulując procesy trawienne i przemianę materii
 • ułatwia wydalanie toksyn
 • korzystnie wpływa na umysł, zmniejszając zmęczenie psychiczne
 • zwiększa wydolność organizmu, poprawia koordynację ruchową, kondycję, zdrowie, samopoczucie czy gibkość
 • wpływa na układ kostno-stawowy, wzmacniając mięśnie całego ciała, na skutek zwiększonej intensywności wspomaga produkcję serotoniny powoduje spalanie tkanki tłuszczowej

Bungee fitness

Polega na wykonaniu sekwencji ćwiczeń przy pomocy elastycznej liny bungee. To intensywny trening połączony ze świetną zabawą podczas którego pracują dosłownie wszystkie partie ciała, a szczególnie gorset mięśniowy stabilizujący kręgosłup.

Zalety treningu:

 • przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej
 • prostota ćwiczeń
 • buduje wytrzymałość fizyczną
 • posiada pełną swobodę ruchu, podczas ćwiczeń ciało wykonuje ruchy 360 stopni
 • bawiąc się poprawia kondycję mięśni przykręgosłupowych
 • wzmacnia pracę serca i całego układu krążenia
 • rozwija umiejętności zarówno na poziomie artystycznym, jak i fizycznym
 • podczas treningu uwalniane są hormony szczęścia: serotonina, endorfiny oraz dopamina specjalne spodenki ochronne dołączone do zestawu pomagają spalić tkankę tłuszczową z okolicy ud, pośladków i brzucha poczucie lekkości i odciążenia stawów

 Aerial Yoga

To bezpieczna metoda pracy z ciałem, w której większość asan wykonuje się w powietrzu, w miękkim materiałowym hamaku, który jest zawieszony nisko nad podłogą. Hamak daje oparcie i pozwala na rozluźnienie spiętych mięśni ciała. Dzięki pracy w podwieszeniu mamy możliwość doświadczenia większej trakcji i wydłużenia w asanie. Delikatne kołysanie stymuluje układ przedsionkowy, który poprzez swoja role w koordynacji oczu z głową wpływa na nasze poczucie równowagi. Praktyka jogi powietrznej zwiększa naszą siłę mięśni, giętkość. Całkowite odprężenie uzyskujemy w pozycji savasany – relaksu na koniec zajęć, zawinięcie w kokon hamaku oddziela nas od bodźców świata zewnętrznego, delikatne kołysanie przypomina o byciu w łonie matki.
Ćwiczymy w leginsach i dopasowanych bluzkach z rękawem osłaniającym pachy, zdejmujemy biżuterię, zegarki i kolczyki – by nie uszkodzić materiału hamaka.

 1. Przyjdź 10 minut przed zajęciami. Ważne, żeby wszyscy zaczęli równo rozgrzewkę i wysłuchali instrukcji instruktora. Kto się spóźni, a są to jego pierwsze zajęcia nie będzie mógł dołączyć do grupy.
 2. Pamiętaj, żeby ściągnąć całą biżuterię.
 3. Nie żuj gumy, możesz się zadławić przy wykonywaniu pozycji odwróconych.
 4. Ćwicz boso, w skarpetkach będziesz się ślizgać.
 5. Załóż przylegający strój do ciała, bez wystających elementów, koszulka mieć rękawy.
 6. Na zajęcia przychodź z krótkimi paznokciami.
 7. Uważnie słuchaj i wykonuj polecenia instruktora.
 8. Zwiąż włosy gumką, nie używaj spinek.
 9. Nie przychodź na zajęcia z chorobami dermatologicznymi, ranami i innymi uszkodzeniami skóry, ryzykujesz pogorszenie sytuacji.
 10. Nie jedz i nie pij kawy ani napojów gazowanych na 3 godziny przed zajęciami.

deep WORK®

Łączy w sobie program bodyART® i IRON SYSTEM®. To atletyczny, prosty, męczący, niepowtarzalny, wyróżniający się na tle innych trening, który nie wymaga używania żadnych sprzętów. W deepWORK® sekwencje ruchu są skomponowane w taki sposób, aby uzyskać równowagę między napięciem/relaksacją i łączyć to z ćwiczeniami oddechowymi.

Fazy treningu deepWORK® są skonstruowane według pięciu elementów: ziemi, drewna, ognia, metalu i wody. Te z kolei są oparte na różnych źródłach energii. Po zajęciach deepWORK® energia uczestnika jest całkowicie wyczerpana. Techniki te są również stosowane w terapii medytacyjnej, w tzw. medytacjach dynamicznych, których źródeł można szukać głównie na Dalekim Wschodzie i wykorzystywane są przede wszystkim przez ludzi cierpiących na raka lub depresje oraz dolegliwości psychosomatyczne.

Wszystko o treningu deepWORK® :

 • deepWORK® pozwala sięgnąć do naszego ducha, wnętrza
 • ćwiczenia deepWORK® są skonstruowane według konkretnej wiedzy teoretycznej
 • ruchy deepWORK® są zaprojektowane w taki sposób, iż zawsze mamy związek pomiędzy napięciem i rozluźnieniem, w połączeniu z ćwiczeniami oddechowymi
 • deepWORK® – uczestnik trenuje we własnym tempie, zgodnie z rytmem swojego ciała.

Bezpieczna kobieta

To program, który łączy elementy fitnessu z elementami sztuki walki taekwon-do. Poznacie podstawowe techniki uderzeń, bloków i kopnięć. Nie martwcie się szybko opanujecie podstawowe ruchy i będziecie mogli czerpać radość z treningu. Zajęcia te dają wiele satysfakcji i pozytywnej energii, a to połączenie poprawi waszą kondycję i wzmocni wasze mięśnie. W ciągu 60 minut możecie spalić sporą ilość kalorii (nawet do 700). Dodatkowo zwiększacie wydolność serca i pojemność płuc i bardzo ważne, zwiększacie pewność siebie.

Cennik

* Nowy cennik obowiązuje od 20.09.2021
* Karnet ważny jest 30 dni od pierwszych zajęć
* Zajęcia odbywają się od 4 osób.

Wpłaty można dokonać przelewem na konto klubu
Feel the Freedom-Mariusz Cieślik
mBank: 74 1140 2004 0000 3102 7856 0187

Honorujemy karty od 1.10.2021

 

 

 

 

 

 

Fitness on-line

Ze względu na trwającą pandemię COVID-19 możesz skorzystać z opcji FITNESS ONLINE.

Jak to działa?
Będziemy się łączyć z Tobą na zamkniętej grupie na facebooku.

Jak rozpocząć przygodę z Fitness ONLINE?

 1. Zarejestruj się na naszej stronie www.ftf.edu.pl.
 2. Dokonaj wpłaty za karnet online, wybierając odpowiednią opcję dla siebie.

Zapisz się na zajęcia wybierając zakładkę GRAFIK ZAJĘĆ.
– pamiętaj żeby zapisać się na wybrane zajęcia do 60 minut przed treningiem.
– dodamy Cię do odpowiedniej grupy na facebooku z dostępem do treningu facebook live.
– łączymy się z grupą 10 minut przed rozpoczęciem zajęć.

 

Zapraszamy również na trening EMS 20 minut, więcej informacji odnośnie tego treningu znajdziesz na stronie internetową www.emslublin.pl

Czym jest EMS

To trening, który wykorzystuje impulsy elektryczne do wywoływania kontrolowanych skurczy mięśni. Pozwala na aktywacje wszystkich partii mięśniowych jednocześnie, także mięśni głębokich, których nie można wzmocnić podczas konwencjonalnego treningu. Trening EMS daje ponad 150 razy więcej skurczów niż zwykły trening personalny.

Czy elektrostymulacja jest dla mnie? 

Trening EMS jest doskonałą metodą, która pozwoli na zrealizowanie Twoich indywidualnych celów treningowych

 • utrata tkanki tłuszczowej
 • przyspieszenie metabolizmu
 • redukcja bólu pleców
 • wyrzeźbienie sylwetki
 • walka z cellulitem
 • poprawa szybkości motorycznej
 • poprawa wydolności mięśniowej

Zaletą treningu EMS jest wszechstronność i skuteczność. Można go uprawiać w każdym wieku i bez względu na płeć. Z powodzeniem wykorzystywana przez znanych nam sportowców np. Usain Bolt.

W naszym studiu EMS Lublin certyfikowani trenerzy EMS podczas pierwszej wizyty odpowiednio dobiorą trening do potrzeb trenującego.Podczas współpracy trenerzy regularnie monitorują postępy naszych klientów, poprzez pomiary i analizę składu ciała.

Technologia XXI wieku 

EMS to przede wszystkim bezpieczna i efektywna technologia, która pobudza naturalnie skurcze mięśniowe. Kamizelka oraz elektrody, które znajdują się na ciele wysyłają impulsy o niskiej częstotliwości bezpośrednio do mięśni. W trakcie sesji treningowej trener ma pełną kontrolę nad każdą grupą mięśniową dobierając odpowiednie parametry do potrzeb klienta.

W studio EMS Lublin pracujemy na najlepszych urządzeniach Miha Bodytec, firma jest liderem w dziedzinie treningu EMS. Urządzenie jako jedyne na świecie posiada normę bezpieczeństwa DIN 33961-5 oraz certyfikat FDA dla wyrobów medycznych. W studio EMS Lublin treningi prowadzone są zgodnie z normami bezpieczeństwa oraz zasadami Safety First.

Trening EMS dla kobiet po porodzie 

Trening EMS wykonywany po porodzie pomaga wrócić do formy, zadbać lepsze samopoczucie i odzyskać sylwetkę o jakiej marzysz. Podczas 20 minutowego treningu mięśnie wykonują 150 razy więcej skurczów niż w trakcie treningu indywidualnego na siłowni z trenerem personalnym, dzięki czemu dochodzi do szybkiego spalania tkanki tłuszczowej i wzmocnienie mięśni, bez obciążenia stawów.

Trening EMS stymuluje układ krwionośny i limfatyczny oraz ujędrnia skórę. Elektrostymulacja mięśni jest bezpieczną formą treningu w przypadku rozstępu mięśni brzucha. Nasz certyfikowany trener odpowiednio dobierze odpowiedni zestaw ćwiczeń, który w sposób bezpieczny wzmocni osłabione mięśnie brzucha nie powiększając przy tym rozejścia mięśni.

Poza ćwiczeniami modelującymi ciało, EMS wzmocni mięśnie dna miednicy, które zapobiegają obniżaniu się narządów rodnych, wpływają pozytywnie na satysfakcję seksualną, a przede wszystkim zapobiegają problemowi nietrzymanie moczu. Dlatego trening EMS to doskonała forma ćwiczeń dla kobiet po porodzie.

EMS dla seniorów 

Seniorzy z racji wieku nie mogą sobie pozwolić na tradycyjny trening z obciążeniem stawów, dlatego EMS wzmocni wszystkie mięśnie, także głębokie, które będą mocnym gorsetem podtrzymującym szkielet. Elektrostymulacja zmniejszy dolegliwości bólowe pleców, zmniejszy poziom tkanki tłuszczowej, nietrzymanie moczu, elekt menopauzy i zespół metaboliczny to tylko nieliczne przykłady problemów, które można rozwiązać za pomocą treningów elektrostymulacji.

EMS opóźnia proces starzenia, zapobiega chorobom zwyrodnieniowym, kardiologicznym lub ogranicza ich negatywne efekty. W trakcie EMS dotleniamy cały organizm, również mózg dzięki czemu poprawia się koncentracja, zapamiętywanie, spostrzegawczość i kreatywność.

Skuteczność treningu EMS 

Badania naukowe prowadzone na temat treningu EMS od wielu lat, potwierdzają jego skuteczność. To co kiedyś było możliwe do osiągnięcia po latach ciężkich treningów, teraz dzięki nowoczesnej metodzie jest dostępne dla każdego.