Funny Turtles

Największym zadaniem, jakie stawiają sobie Rodzice, wychowawcy, trenerzy jest wychowanie człowieka, który mógłby wieść samodzielne, szczęśliwe życie. Proces towarzyszenia dziecku w rozwoju czasem wydaje się przekraczać siły Rodziców, obarczonych nadmiernymi obowiązkami, zmęczonych wymaganiami cywilizacji. Często nie ma już sił, pomysłów, czy kompetencji, by stawiać dziecku adekwatne wymagania, tak, by nauczyć je radzenia sobie z emocjami, kontaktami z innymi. Obserwujemy coraz większą frustrację dorosłych wobec wymagań współczesności: tempa życia, stresu, chaosu, braku granic. Często pozostaje po całym dniu pracy włączenie dziecku bajki czy podanie urządzenia elektronicznego. Wiąże się to z wieloma niekorzystnymi zjawiskami w rozwoju i poczuciem winy u świadomych Rodziców.

Program Funny Turtles w bardzo prosty sposób przychodzi z pomocą współczesnym Rodzicom i ich dzieciom. Jest także doskonałą propozycją dla trenerów.

Pod okiem doświadczonych trenerów i przy współpracy Rodziców i Psychologów udało się stworzyć plan wspierania rozwoju dzieci w wieku od 5. do 7. roku życia. Program został pomyślany jako wieloetapowy sposób rozwijania dziecka. Cele, jakie spróbujemy osiągnąć to budowanie w dzieciach odwagi, ciekawości świata, wzmacniania poczucia bezpieczeństwa, asertywności, opanowania, mądrości, doświadczania szczęścia. Wszystko to oczywiście adekwatnie do wieku rozwojowego. Wartości, o które warto dbać, wdrażając ten program, to: miłość, energia, radość, wytrwałość, pokój, czyli docelowo kształtowanie dobrego, wrażliwego człowieka. Podejmowane działania, w jakie należy się angażować to: dobre relacje z ludźmi, troska o przyrodę (naturę, zwierzęta) i umiejętność rozpoznawania, nazywania i radzenia sobie z emocjami. Jednym z elementów wspierania rozwoju, przynależącego do treningów, będą historie, dzięki którym uczymy się najwięcej, kiedy słuchamy, czytamy czy opowiadamy o losach innych osób. Przykłady są dla nas inspiracją, mądrzy ludzie przewodnikami.

Jeśli nauczymy dzieci już od najmłodszych lat rozumieć siebie, swoje uczucia, jasno je wyrażać i akceptować, damy im niezwykłe narzędzia do budowania szczęśliwego życia! Jeśli nauczą się nie poddawać, stawiać czoło strachowi i swoim lękom, radzić sobie z odrzuceniem, twórczo korzystać ze złości, stawiać granice złu, wytrwale walczyć, by realizować marzenia, pokonywać słabości, od najmłodszych lat zdrowo się odżywiać i ćwiczyć, dbać o siebie, innych ludzi, naturę i naszą Planetę, to możemy być pewni, że to da im pełne satysfakcji, spełnione życie.

Program treningowy został pomyślany tak, aby łączyć tradycję sportów walki z wiedzą na temat rozwoju psycho zycznego dziecka. Podstawą jest trening sportowy, rozwijanie sprawności zycznej, w formie zabawy, elementy taekwon-do i zadania kształtujące charakter i będące formą włączenia Rodziców w kompleksowe działania.

Zapisy przyjmujemy mailowo info@ftf.edu.pl lub telefonicznie 570 939 570.

Zapraszamy na nasz profil Facebook-Funny Turtles

Zobacz również zdjęcia z treningów Zdjęcia Funny Turtles